21 Mayıs 2013 Salı

The Balm Put a Lid on It Far BazıBizim ülkemizde Far bazı; hem çok bilinen, hem de çok kolay bulunan bir makyaj öğesi değil.
Şu ana kadar Too Faced, Urban Decay; Inglot, Essence ve Etude House'un far bazlarını denedim.
Tabiki içlerinde tartışmasız en iyiler Urban Decay ve Too Faced'ti.
Ama ne yazık ki, Urban Decay ülkemizde satılmıyor, Too Faced'i ise ancak Sephoralarda bulabiliyorsunuz. O da bulunduğunuz yerde Sephora varsa! Fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam 35 TL civarıydı.
Hiçbir far bazına bu kadar para ödemek istemediğim için uzunca bir süre, çok da severek kullandığım Etude House ile idare ettim. O bitince yine uzun süreli bir baz arayışına yöneldim ve Gratis'in %50 anneler günü indiriminden The Balm markasının yeni gelen far bazını aldım.
Bu baz da aynı Too Faced gibi tüplü. Bu kullanım kolaylığı sağlıyor ve ayrıca dibini görünce, içinde kalanları  kesip bir kaba da aktarabilirsiniz. Ten rengi kremsi bir baz olmasına rağmen, sürüp yaydığınızda saydamlaşıyor.
Yapısını ilk etapta yağlı bulmuştum. Bu da beni korkuttu. Özellikle Inglot baz ya da Paint pot kullanıyorsanız bu size kesinlikle çok yağlı gelecektir. Ama gözüme yaydıktan sonra, yapış yapış bir his bırakmadı.
Üstelik ben çizgilere dolmasını ya da akmasını beklerken; tüm gün farı gözüme sabitledi.(The Balm Meet Matt(e) Nude Palet-Singh far'ın bazsız ve baz üzerine görünüşü)


Aldığımdan beri sadece bu bazı kullandım. Hem koyu renk, hem de soft nude tonlu farların altında uyguladım ve gönül rahatlığıyla kalıcılığının son derece başarılı (yaklaşık 10 saat gözümde durdu.) olduğunu söyleyebilirim.
Fiyatı 27 Tl. Ben Gratis indiriminden yarı fiyatına aldım.
8 yorum:

 1. Güle güle kullan canım. The Balm bazı ilk kez gördüm. Balm'dan alacak bir şeyim kalmadı diyerek fazla bakmamıştım standa. Şu an bende Too Faced kullanıyorum bir de memnun olduğum Art Deco var. Buna da bakabilirim gelecekte :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence acelen yoksa indirimde bak. 17,5 TL'ye alınabilecek en iyi baz. Benim tüm gün gözümde kalıyor farlar, Essence öyle değil mesela! Ben çok memnun kaldım. Too Faced zaten çok iyi ama bu onun fiyatının yarısı kadar.

   Sil
  2. Elimdekiler bittiğinde bakacağım mutlaka. Essence baza gelince ben onun ne işe yaradığını gerçekten anlayamadım :)

   Sil
 2. En sevdiğim far bazı kesinlikle bu <3 güzel günlerde kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de aldığımdan beri kullanıyorum, kesinlikle başarılı.

   Sil
 3. Güle güle kullan, merak ediyordum bu ürünü. :) İndirimde bulamadım ama yakın zamanda alacağım, Paint Potlarda da gözüm var gerçi ama...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İndirimdeyken kaçırma derim. Bu fiyata daha iyisinin olacağını sanmam.

   Sil
 4. Ben daha birtürlü kapamadım bu ürünü, nezaman gitsem kalmamış oluyor. :( Ama mutlaka denk gelirsem alacağım.

  YanıtlaSil